De studentenpopulatie van het Erasmus MC is divers en vormt een afspiegeling van de Rotterdamse samenleving. De studenten zijn verschillend qua leeftijd, geslacht, seksuele geaardheid, geloofsopvattingen, etniciteit, sociaal economische status, politieke opvattingen en psychische en fysieke beperkingen.
Desondanks krijgt Diversiteit en Inclusiviteit in de studie geneeskunde nog niet genoeg aandacht met de nodige nadelige gevolgen voor studenten.
Het doel van dit traject is om Diversiteit en Inclusiviteit in het geneeskunde onderwijs te integreren zodat dit de samenwerking en innovatie stimuleert, tijdens en na de opleiding. Dit kan gerealiseerd worden door een leeromgeving te realiseren die unieke achtergronden, bijdragen en meningen van elk individu respecteert, serieus neemt en benut. Een inclusieve leeromgeving leidt ertoe dat alle studenten gelijke kansen ervaren en hierdoor hun talenten optimaal kunnen benutten om zich te ontwikkelen tot een arts die hij/zij wil zijn.
Het Hoka project Diversiteit en Inclusiviteit beslaat naast dit onderdeel docentprofessionalisering ook een traject specifiek voor studenten alsmede een traject betreffende curriculum ontwikkeling.
OASE Academie - Medische Vervolgopleidingen - Erasmus MC